Християнська Церква заснована Самим Господом Ісусом Христом. Створена Словом Божим і керована Святим Духом, Церква сповідує єдиного Господа і Спасителя Ісуса, Його Євангеліє і закон. Тому будучи частиною Церкви і підкоряючись пануванню Христа, ми покликані говорити правду та викривати неправду (Еф 4:15; 4:25).

У світлі повномасштабного нападу Росії на Україну вважаємо за необхідне рішуче засудити відкриту і безпідставну агресію, яка спрямована на знищення української державності та суверенітету і опирається на явну неправду, що лунає з вуст президента Російської Федерації Володимира Путіна і вищого керівництва цієї країни.

Ми відкидаємо міфічний наратив Путіна, який не має нічого спільного з історичною реальністю, про нібито штучне створення Української держави.

Ми засуджуємо цинічні вигадки Путіна про геноцид українського народу на сході України, які Путін використовує для задоволення власних геополітичних амбіцій, що явно суперечать Божому одкровенню (Повт. 27:17; Пр. 22:28).

Ми сповідуємо реальну і безмежну владу Бога над усіма країнами та континентами (Пс. 24:1), а також над усіма царями та правителями (Пр. 21:1), тому ніщо у всьому творінні не може завадити виконанню благої та досконалої волі Божої. З першими християнами ми сповідуємо: «Ісус – Господь», Ісус, а не цезар.

Ми висловлюємо солідарність із народом України та поділяємо біль тих, хто вже втратив своїх рідних та близьких. Ми молимося, щоб наміри агресора були посоромлені та не здійснилися. Ми закликаємо всіх людей доброї волі по всьому світу протистояти брехні та людиноненависництву агресора. Ми закликаємо всіх клопотати про припинення військових дій і здійснювати будь-який можливий вплив на Російську Федерацію з метою припинення невмотивованої агресії. Ми просимо молитися про мир для народу України та про мужність і мудрість для християнських церков, щоб вони продовжували служити нужденним.

З молитвою про нашу владу та надією на Царя царів і Пана панів, Який завжди є нашим притулком і фортецею навіть під час війни (Пс. 46).

Євангельська реформатська семінарія України 
Балтійська реформатська теологічна семінарія (м. Рига, Латвія)
Київська богословська семінарія
Одеська богословська семінарія
Полтавська богословська семінарія
Реформатська вечірня семінарія (м. Алмати, Казахстан)
Реформатська теологічна семінарія Гейдельбергу (Німеччина)
Реформатська теологічна семінарія Донецька (тимчасово розташована в Києві)
Семінарія у західній Росії (не публікуємо назву) 
Семінарія в західному Сибіру, Росія (не публікуємо назву) 
Таврійський християнський інститут
Українська Євангельська Теологічна Семінарія


25 лютого 2022 року